Међународни дан борбе против вршњачког насиља- Дан розе мајица

Све је почело 2007. године када је један дечак из Канаде у школу дошао са розе мајицом коју је обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома, али је због тога нажалост претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Група активиста је покренула иницијативу купивши 50 розих мајица које су поделили вршњацима у школи као подршку дечаку који је претрпео насиље.
Данас смо и ми, као и деца широм света, носили ружичасте мајице и учествовали у сјајном презентовању наше учитељице Весне Вујић, која је у својству руководиоца Дечијег савеза и у сарадњи са колегама, учитељицом Тањом Абдијановић и наставницом Емином Абдуловић креирала занимљиве активности у духу развијања емпатије и другарства и поштовања различитости међу ученицима. Након уводог дијалога о вршњачком насиљу и о врстама насиља и подсећања на дечакову судбину приказан је изузетно емотиван кратак анимирани филм “Umbrella/Kišobran” који се ученицима посебно допао и који носи снажну поруку пуну љубави, толеранције и пажње. Након приказа филма ученици су на импровизованим розе мајицама писали поруке пријатељства истичући међусобно најлепше особине, таленте и способности својих вршњака.